Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Zig Rig

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
kosashu

Reputatie : 4
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 36
Localizare : Ungheni

MesajSubiect: Zig Rig   Mar Mar 06, 2012 10:15 am

Folositi careva dintre voi acest tip de rig? Daca da, pe ce balti?
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Zig Rig   Mier Mar 07, 2012 5:08 am

o singura data am incercat zig rig-ul dar fara rezultat mai ales ca nici nu am insistat
la stilul asta de pescuit conteaza foarte mult nada si frecventa cu care nadesti, citisem undeva ca la noi in tara s-a prins la zig rig pe sarulesti

Sus In jos
Vali_ms

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Zig Rig   Vin Mar 09, 2012 9:23 am

Pe baltile de la noi e posibil sa ai succes la fitofag cu aceasta montura,la interceptie,in rest se foloseste atunci cand pestele cauta sa manance intre ape,eu unul nu m-as lega la cap cu ea Very Happy
Sus In jos
kosashu

Reputatie : 4
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 36
Localizare : Ungheni

MesajSubiect: Re: Zig Rig   Vin Mar 09, 2012 9:31 am

Eu mi-am facut rost de niste zig float-uri de la fox, si, vara asta o sa le incerc.... sa vedem...
Sus In jos
Kuti

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/03/2011
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Zig Rig   Sam Mai 05, 2012 10:58 am

eu am folosit de mai multe ori cu rezultate bune,precizez ca doar pe un singur lac!
in primul rand iti trebuie un fir special (merge si cu un fluorocarbon bun) pt asa ceva eu folosesc cel de la ultima,nici sa nu iti bati capu cu textile etc. ca numa nervi itzi faci Mad Smile
la carlig am folosit de la pop-upuri pana la plastice,nada folosesc in stare aproape lichida data cu racheta,si furaje pt pesti pelete de3-5 mm care raman intre ape sau chiar se ridica la suprafata.Adancimea apei unde dau are cam de 3 m am prins pesti si la 2 m si aproape de suprafata sau chiar pe suprafata.
Concluziile mele sunt urmatoarele:nu prea conteaza ce folosesti ca momeala,nici forma nici aroma,doar culoarea cat mai inchise sa cat se poate de deschise!nadirea fac cam din jumate -1 ora cate 1-2 rachete,cel mai mult dupa parerea mea conteaza conditiile meteo cele mai bune rezultate am avut cand soarele batea cel mai tare si era cel mai cald+Localizarea!!
Repet astea sunt doar concluziile mele.
Sper ca te ajuta cu ceva fire zbuciumate!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Zig Rig   Astazi la 6:38 am

Sus In jos

Zig Rig

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Pescuit la crap :: Accesorii si echipamente-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit