Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Mar Apr 17, 2012 11:14 am

Muresul are doua echipe la acest concurs:Farcas Silviu-Alexandru Avrieanu-Masca Mihai si Tatar Marian-Gligor Cosmin.Dupa cantarul din seara asta cele doua echipe muresene nu au reusit sa puncteze.Sa le uram FIR INTINS si baieti suntem mandrii de voi!!!! cheers

Vali_ms

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Mar Apr 17, 2012 12:26 pm

Hai hai baietii!Deabea a inceput!Fiti inventivi ce dracu!Va tinem pumnii,fire intinse!
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Mier Apr 18, 2012 3:37 am

Dupa cantarul de la ora 12 echipa formata din Gligor Cosmin si Tatar Marian se situeaza pe locul 8 pe sector cu 14.48kg iar echipa formata din Farcas Silviu,Alexandru Avrieanu si Masca Mihai e pozitionata pe locul 10 pe sector cu 22.18 kg.
Sa le uram fir intins!Hai baieti,va tinem pumnii!
Sus In jos
Kuti

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/03/2011
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Mier Apr 18, 2012 2:26 pm

din pacate mai greu faci ceva de pe locurile alea,muresenii is bosconiti pe tancabesti la tregerile de sort Mad Mad Mad Mad Mad
Hai baeti ca mai este timp!!!!!!!!!!!sper sa avem surprize la cantaru de dimineata Laughing
Corzi de chitara Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation bounce cheers cheers
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Joi Apr 19, 2012 2:30 am

Cantar de dimineata.
Gligor Cosmin si Tatar Marian:35,81 kg loc 7 pe sector C
Farcas Silviu,Alexandru Avrieanu si Masca Mihai:22,18 kg loc 11 sector A
Hai baietii,mai sunt 24 de ore!
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Joi Apr 19, 2012 11:21 am

Dupa cantarul de joi seara clasamentul ramane neschimbat pentru echipele muresene:
Gligor Cosmin si Tatar Marian:35,81 kg loc 7 pe sector C
Farcas Silviu,Alexandru Avrieanu si Masca Mihai:22,18 kg loc 11 sector A

calinut
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Vin Apr 20, 2012 9:13 am

Final de concurs:Gligor Cosmin si Tatar Marian:54,93kg locul 6 pe sector.
:Farcas Silviu,Alexandru Avrieanu si Masca Mihai:45,28kg locul 10 pe sector

Felicitari muresenilor si asteptam poze si impresii despre acest concurs cheers cheers

silviu_ms

Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Vin Apr 20, 2012 12:37 pm

abia am ajuns acasa...poze,impresii, si o harta cat mai detailata a standului doar maine sau poimaine...din pacate am aflat in ultimele 12 ore cum trebuia pescuit locul nostru....urmeaza Wink
mulumesc de sustinere
seara faina
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 5:00 am

din pacate am tras un stand mai slabut cu apa cam de 4 m si fara structuri dar avind substrat tare (piatra)
se pare ca locul nu prea tine peste fiind mai mult o zona de tranzit mai ales in perioada asta cind crapii aleg sa stea la apa mica
marea dezamagire ii ca am fost aproape de locul 3 pe sector mai exact ne-a lipsit un crap de 7.5 kg
am prins in total 6 bucati intre 6 - 12 kg si am avut o bucata scapata

am incercat diverse bile tari , solubile snowman cu diverse popup-uri si.......ne-am oprit la plastice Laughing
la citeva ore dupa inceperea concursului a venit si prima captura...... Shocked

Ultima editare efectuata de catre cosmin in Sam Apr 21, 2012 6:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 5:16 am

Frumos,ar trebui sa ne intalnim intr-o zi sa-mi povestiti mai multe ,ca vreau sa scriu un articol,despre participarea voastra,ce va aparea in ziarul Targumureseanul.Inca o data felicitari si nu fiti dezamagiti.

cosmin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 5:33 am

Sus In jos
silviu_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 6:21 am

cosmin, ati pescuit locul ala super, nu prea puteati scoate mai mult deacolo....asta v-a fost norocul la tragerea la sorti....la un peste de podium pe sectorul vostru zice multe
Felicitari din partea mea....salaul ala e bestial...multi pescari de spining ar da orice pt asemenea captura Laughing
Bag si eu la noapte o descriere ampla si poze, poate ma chinui si fac o harta exacta a locului de pescuit(adancimie, agatatura,etc)......cine stie poate ajuta pe cineva dintre noi pe viitor
Felcitari inca odata Cosmin si Marian din partea mea pt prezentarea exemplara la primul concurs pe Tancabesti Wink
o dam la anul iar? Twisted Evil
Sus In jos
cosmin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 1:00 pm

Silviu, mersi de felicitari dar responsabil de extragerea standului am fost eu Mad
felicitari si voua, pacat ca ati aflat cum sta treaba pe standul vostru prea tirziu dar la anul mergem mai pregatiti Very Happy
Sus In jos
silviu_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 1:22 pm

Am tras la sorti Bradul, loc foarte bun, singura problema e ca in primavara aceasta s-a rupt plaurul chiar in fata standului astfel a ramas doar o portiune de 15 metri de plaur de pescuit fata de vecinii de stand dreapta Bradul si Pilhan care aveau pe toata directia de pescuit iesire la plaur....ceea ce conteaza cel mai mult pt ca tot pestele sta (mai ales primavara) sub plaur sau la cel mult 1 m de marginea lui.
Directia noastra de pescuit din stanga de la manunchiul verde de stuf pana la copacul din dreapta casei de pe maul de vis-a-vis

Imagine din bradul spre standul Dreapta Bradul

ca si adancime aveam 3,5 m la 20 de m de mal si 4,5 m in marginea plaurului, substrat plin cu vegetatie moarta( scoteam carligele cu un pumn de iarba) Evil or Very Mad
Partida a inceput asa cum ne-am asteptat am pescuit cu 4 lansete in marginea din stnaga o zona cat de cat curata de agatatui si substrat fara prea multa vegetatie, nadit la inceput 1 -1,5 kg bile tari de 20mm, monturi cu pumb pierdut 100 grame, forfac 15-20 cm fir 15 lbs cu camasa si carlige groase (Nash /Solar) frana stransa la maxim si ochii pe lansete..trantim o bila de 20 si un pop-up portocaliu,alb si roz...prima noapte 3 pesti aporx 2x9 kg si unu de 6 plus unul scapat in drill...apoi pauza pana in ultima noapte......mai mult de 40 ore fara peste,fara trasatura, fara nici o explicatie pt ce se intampla.....stnga dreapta Pilhan si dreapta Bradu puncteaza in continuare cu cate 5-6 pesti intre cantare printre care si celebrii pesti de Tancabesti 15,16,17,kg...incepem sa disperam si totodata sa gresim....incepe spionajul la vecini in standuri odata cu cantarul( Pilhanul pescuieste in maginea plaurului in 2 gauri mari cu momitoare de juma de kil cu grambel Tata nitu cu aroma de usturoi( putea a usturoi la ei in stand de iti rupea nasul Laughing ) si porum flotant la carlig.....................schimbam nada,tactita...momitoare, porumb flotant...nadire cu bulgari...

viermusii sunt de plastic,lipiti Twisted Evil ...nu am trisat Laughing
inca 12 ore nimic notabil doar cateva platici la juma de kil Laughing ...
ultima seara eram la pamant.....dam de coniac Twisted Evil si dupa o scurta vizita a lui Vlad Parfene(administrator Tancabesti) schimbam tactica montam toate 4 lansete cu bile tari si saculet pescuit izolat...2 lansete pe vechiul pat de nada....ultima dimineata ne gaseste cu 3 pesti la sac...se pare ca am mai spalat onoarea.....ora 8 ultima dimineata cu o cana de cafea in mana si un pic mahmur ma hotarasc sa bag iar markerul, sondez toata zona de ruptura a plaurului la aprox 100 m zona libera curata cat de cat apoi cam la 80 de m plin de agatatura,stuf,radacini si alte fire...agat markerul, se rupe, bag o montura helicopter cu o bila tare de 24 si un popup 16 mm Fruitela Mainline lansez peste zona de agatatura....1-2 tigari primul peste, arunc la loc ( aporx 5-6 aruncari si vreo 2 monturi pierdute) pana reusesc sa trec peste zona de agatatura....inca un peste , apoi cu 30 min inaitne de final intep zic eu cel mai mare peste al meu de pana acum, il tin 10 minute si pana la urma se rupe firul ....eu zic ca daca reuseam sa il scot se cam clatina captura care era pana in acel moment 19,80 kg....per total partida frumoasa, loc bun( pacat ca s-a rupt plaurul chiar in fata standului) dar am pescuit prost singura noastra gresala a fost localizarea
alte detalii la bere Laughing

Sus In jos
marian

Reputatie : 4
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Sam Apr 21, 2012 5:22 pm

din punctul meu de vedere am facut cat de mult se putea pe standul CANTAR...un necucoscut pt noi pana am ajuns acolo......pacat ca pestele nr 7 nu a vrut sa ne onoreze pe saltea....pacat.....un loc 3 ar fi fost ceva.....
oricum standurile din stanga respectiv dreapta au reusit sa produca 4 respectiv 3 pesti....deci nimeni nu a reusit in zona sa tina pestele.....era o zona de tranzit,de interceptie ,un stand care produce peste peste medie...........mai mult seara si dimineata.....
Sus In jos
Kuti

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/03/2011
Varsta : 28

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 1:59 am

felicitari ambelor echipe!!!
Sus In jos
Piciu

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 2:58 am

Felicitari oricum baieti,data vitoare va fi mai bine Very Happy

cand facem urmatoarea iesire la o poveste?
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 3:34 am

Bravo feciori!
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 9:33 am

nu ave=ti toti 4 o poza?

silviu_ms

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 9:34 am

multumim pt sustinere Laughing ...asta e, ne-am dus crucea pana la capat chiar daca am ajuns uneori sa disperam, nu am abandonat fata de alte echipe....la anu alta prezentare aceiasi echipa
trebe sa ne vedem la o bere Laughing
Sus In jos
marian

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 9:36 am

suna bine berea aia.....pe weekendul asta?cum stati?
Sus In jos
Piciu

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 10:31 am

marian a scris:

ar fi perfect,eu pe weekendul vitor sunt la unguri pe Ohat
Sus In jos
cosmin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 1:07 pm

calinut a scris:
nu ave=ti toti 4 o poza?

numa la asta nu ne-am gindit Laughing
Sus In jos
cosmin

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 1:09 pm

marian a scris:
bere ?
mai poti ? Very Happy
Sus In jos
marian

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Dum Apr 22, 2012 1:28 pm

Very Happy sunt ca nou:)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012   Astazi la 10:50 pm

Sus In jos

Desfasurare Trofeul Tancabesti 2012

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Competitii de pescuit la crap-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog