Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Bezid

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2
AutorMesaj
Piciu

Reputatie : 6
Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Bezid   Dum Ian 06, 2013 1:07 pm

gimi_mures a scris:
Ca nada ce merge? La bile e vre o sansa ? Cred ca barca si sonarul sunt obligatorii.

Cel mai important ii localizarea.Daca dai de locurile fierbinti probabil ai sanse sa prinzi,daca nu va pati ca noi Smile ca si nada eu as merge pe porumb (fiert si preparat in diverse feluri) iar pe firul de par plastice.Poate sa incerce pe 1-2 lansete si la bile.Sonarul si barca obligatorii
Sus In jos
gimi_mures

Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Bezid   Lun Ian 07, 2013 1:41 am

Piciu a scris:
gimi_mures a scris:
Ca nada ce merge? La bile e vre o sansa ? Cred ca barca si sonarul sunt obligatorii.

Cel mai important ii localizarea.Daca dai de locurile fierbinti probabil ai sanse sa prinzi,daca nu va pati ca noi Smile ca si nada eu as merge pe porumb (fiert si preparat in diverse feluri) iar pe firul de par plastice.Poate sa incerce pe 1-2 lansete si la bile.Sonarul si barca obligatorii
Ce bine zici Piciule...ca din carti Very Happy ...e logic ce spui darrr, exista acele locuri fierbinti, este crap adevarat in balta, se prinde...ceva concret stie cineva?

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Bezid   Lun Ian 07, 2013 2:50 am

gimi_mures a scris:
Piciu a scris:
gimi_mures a scris:

Ce bine zici Piciule...ca din carti Very Happy ...e logic ce spui darrr, exista acele locuri fierbinti, este crap adevarat in balta, se prinde...ceva concret stie cineva?

Un loc bun din cate am observat este acolo in golfulet,acolo sa prins ten si crap.E plin de lume tot anul in zona aceea si foarte greu gasesti loc.Cand am bagat sonarul cu Cosmin apa era si mai mica,varia de la 2-5 m
Sus In jos
silviu_ms

Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Bezid   Lun Ian 07, 2013 3:12 am

eu zic c iti cam pierzi vremea pe bezid mai ales cand ai in plan asemenea capturi, la cate plase de monofilament si pripoane sunt mai ales pescari care stau 2 luni la pescuit, sunt doar iluzii desarte ca poti sa prinzi ten mai mare de 15 kg
mai bine ar incerca la baraj la medias sau daca vrea doar ten mare exista si sarulesti Laughing
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38

MesajSubiect: Re: Bezid   Mar Ian 08, 2013 4:19 am

la bezid te bucuri daca in 7 zile vezi cum arata un crap
Sus In jos
gimi_mures

Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 37

MesajSubiect: Re: Bezid   Mar Ian 08, 2013 9:35 am

Cred ca din pacate aveti dreptate.

MesajSubiect: Re: Bezid   Astazi la 10:48 pm

Sus In jos

Bezid

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Locuri de pescuit la crap-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit