Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Se merita sau nu concursurile ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
gimi_mures

Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Se merita sau nu concursurile ?   Mier Oct 24, 2012 12:50 pm

E un subiect discutat si rediscutat pe mai toate forumurile.De ce sa nu il avem si noi aici?
Fiind si initiator ar trebui sa im spun si eu parerea....personala.
Eu zic ca MERITA atata timp cat sacrificiile facute nu sunt prea mari,adica :
- nu dai gaura in bugetul familiei
- nu iti neglijezi familia (concursuri prea multe, stat prea mult pe balta)
- nu ai probleme la servici
Daca nu ai familie (adica copii, sotie) sau familia te intelege,ai un program flexibil sau nu ai servici, banii nu sunt o problema atunci TOT INAINTE CU CONCURSURILE.
ATENTIE cand ma refer la concursuri ma refer la partide de minim 3 zile cu o taxa minima de 1000-1500 lei.
Daca intra in discutie concusuri gen 24-48 ore cu o taxa de bun simt care se imparte la 2-3 membri atunci e ALTCEVA si e o adevarata placere sa faci astfel de iesiri.
Mai sunt multe de spus despre concursuri gen: satisfactii, senzatii, momente memorabile, etc.,care se pot aduce in discutie in postarile viitoare.
Am omis ceva important, conteaza si numarul de concursuri pe care le faci intr-un sezon.

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Mier Oct 24, 2012 11:35 pm

La intrebarea asta eu i-ti raspund cu un DA!Din punctul meu de vedere atmosfera dintr-un concurs este unica.
Idea de la bun inceput e ca frecventa acestor concursuri trebuie sa fie direct proportionala cu posibilitatile mele,si fac asa incat sa nu ma intind mai mult decat e cazul,totodata ma consider norocos sa am o nevasta care ma sustine in ceea ce fac si un job care i-mi permite sa-mi iau concedii dese si marunte.
Pana acum am incercat sa particip la 2 concursuri/an ,de la anul sper sa le dublez si sa urc la urmatorul nivel calitativ!
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Joi Oct 25, 2012 1:58 am

daca ocolim partea financiara atunci merita 100%
sacrificii facem oricum ca vrem ca nu vrem, problema ii ca odata ce ai dat de gustul concursurilor problema se acutizeaza Very Happy
nici eu n-am treaba cu nevasta , chiar ea ma trimite Laughing
Sus In jos
marian

Reputatie : 4
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Joi Oct 25, 2012 7:04 am

Adevarul ca se merita....desi sunt destul de stresante unele din ele.......
Atata timp cat te tine buzunarul si familia te intelege si te sustine,serviciul e cat de cat flexibil......la cat mai multe concursuri
Si adevarul ca daca ocupi si un loc pe podium......atunci sa vezi senzatii adevarate!!!
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Joi Oct 25, 2012 7:39 am

Nu stiu daca trebuie pusa problema in acest fel,adica daca se merita sau nu .Daca iti permiti sa participi din toate punctele de vedere(financiar,nevasta,servici) atunci se merita ,daca nu,nu se merita.Pana acum nu am participat la nici un concurs si nici nu mi se merita Very Happy

silviu_ms

Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Joi Oct 25, 2012 10:46 pm

merita daca tragi un loc bun Laughing altfel faci doar un camping foarte scump si dai la platica lol!
sincer cred ca merita ata timp cat ai posibilitati financiare destul de mari, nu are nici o logica sa faci eforturi financiare 1 luna, doua si sa targi un loc prost( se mai intampla) si sa iti para rau de bani cu care altfel faceai o partida de placere pe balta respectiva pe oricare stand ai fi vrut
eu cam asa imi pun problema....dar atunci cand banii nu sunt o problema Twisted Evil ....fara numar.....
Pt timp si nevasta sunt destule moduri a le impaca si compensa cu zilele pierdute pe balta
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Joi Oct 25, 2012 11:30 pm

nu prea are rost sa pui in balanta daca merita sau nu, ii vorba de evolutia fireasca de a ajunge la alt nivel sau de a gasi o noua provocare nu mai vorbesc de motivatia pe care o ai pe parcursul concursului , in partidele de placere dupa ce prind citeva bucati ma loveste plictiseala , rutina asta..... Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Se merita sau nu concursurile ?   Astazi la 10:48 pm

Sus In jos

Se merita sau nu concursurile ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Pescuit la crap :: Discutii generale-

Creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog