Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
kosashu

Reputatie : 4
Data de inscriere : 19/09/2011
Varsta : 36
Localizare : Ungheni

MesajSubiect: ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES   Lun Dec 17, 2012 11:49 pm

In data de 11.12.2012 a luat fiinta in judetul Mures ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES.
In continuare, va voi scrie cateva prevederi, cred eu importante din statut:

2.1. SCOPUL ASOCIAŢIEI
Asociaţia este o persoană juridică de drept privat, constituită în scopul promovării şi dezvoltării pescuitului sportiv pe plan local, judeţean şi naţional.

2.2. OBIECTIVELE ASOCIAŢIEI
- Stimularea si atragerea tinerilor către petrecerea timpului liber în natură;
- Iniţierea tinerilor în tainele pescuitului sportiv;
- Orientarea tinerilor către protecţia mediului înconjurător;
- Participarea la competiţii de pescuit sportiv pe plan local, zonal şi naţional
- Organizarea de competiţii de pescuit sportiv pe plan local, zonal şi naţional;
- Sensibilizarea şi implicarea instituţiilor publice şi private în promovarea pescuitului sportiv;
- Stimularea serviciului de voluntariat în domeniul protecţiei mediului;
- Sprijinirea de acţiuni specifice de voluntariat ca o sursă viabilă de protecţie a mediului;
- Imprimarea în rândul tinerilor a unui stil de viaţă sănătos: sănatate fizică şi mentală, prevenirea consumului de droguri prin activităţi în aer liber;
- Dezvoltarea şi diversificarea acţiunilor de timp liber, vacanţă, sport şi turism pentru tineri;
- Susţinerea şi desfăşurarea de cursuri şi alte activităţi practice în vederea practicării pescuitului sportiv;
- Dezvoltarea spiritului de echipă în rândul tinerilor;
- dezvoltarea şi realizarea unor programe proprii în vederea protejării mediului înconjurător;
- igienizarea şi întreţinerea spaţiilor verzi, a lacurilor şi râurilor pe care membrii asociatiei îsi desfăşoară activitatea;

Oricine doreste sa ni se alature, este binevenit si este rugat sa ia legatura cu noi, pe e-mail: maxifishmures@gmail.com sau aici pe forum!
Asteptam opinii, pareri, critici si sfaturi!

Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES   Joi Dec 20, 2012 7:49 am

Taxa de inscriere?

kosashu

MesajSubiect: Re: ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES   Joi Dec 20, 2012 10:04 am

Pana de anul nou se va intruni consiliul director si se va lua o decizie asupra taxei de inscriere, cotizatiei si regulamentului intern. Voi posta aici toate detaliile!
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES   Joi Dec 27, 2012 10:30 am

Taxa de inscriere in asociatie a fost stabilita la 100 lei! Fiecare membru va primi dupa inscriere un tricou si o sapca cu insemnele clubului (tricourile si sepcile oficiale) si legitimatia de membru. Valoarea cotizatiei inca nu s-a stabilit, deoarece inca nu am finalizat discutiile cu proprietarii baltilor cu care vrem sa colaboram pentru pescuit c&r. Ce pot sa va spun este doar ca va fi o cotizatie trimestriala.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES   Astazi la 10:49 pm

Sus In jos

ASOCIATIA SPORTIVA MAXI FISH MURES

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Anunturi importante-

creeaza un forum | Sporturi si Pasiuni | Pescuit | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog