Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Valenii de campie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Valenii de campie   Sam Sept 11, 2010 11:52 pm

Balta se afla intre Saulia si Pogageaua;Tg mures-Band-Saulia-Valeni;Reghin-Raciu-Pogaceaua-Valeni;Zau de campie-Saulia-Valeni.Balta a fost populata in primavara cu circa 3 tone de crap,taxa e de 50lei 24h cu retinere a 5kg de peste.Se poate opta si pentru C&R.fir intins
Sus In jos
romi.bica

Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/03/2011

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Dum Mar 06, 2011 11:48 am

Am auzit ca balta a fost preluata de primaria din valeni si daca se primesc fonduri europene se incearca decolmatarea ei si bineinteles popularea cu crapi. Daca se primesc fondurile necesare in toamna acestui an incep lucrarile pe balta. asta inseamna ca 2-3 ani o sa fie scoasa din circuit.
Sus In jos
silviu_ms

Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Lun Mar 07, 2011 7:38 am

romi, nici o problema ca oricum nu era in circuitul nimanui Laughing ...pacat doar de bucatiile alearecord de regina baltii Twisted Evil
Sus In jos
valyONAIR

Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Raciu

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Dum Iun 19, 2011 10:23 am

am fost la valeni saptamana asta dar nu prea am cu ce ma lauda. Am dat la caras la pluta si la fund. am prins cam 2 kg dar nici o bucata mai mare decat palma.
Sus In jos
Vali_ms

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Vin Iul 01, 2011 10:37 pm

Baltiile aste nu au viitor atata timp cat sunt administrate prost......retinere 5 kg:-))))))))))ma face sa rad,da cantareste cineva pestele ce-l duc altii?Vreau sa va spun ca am cunostinte care au luat in jur de 200 kg in 72 de ore si au plecat cu pestele acasa.
Asa,fratilor,degeaba se populeaza o data pe an cu 3 tone de crap,si cine are garantia ca s-a populat cu 3 tone?A fost facuta publica dinainte ziua in care s-a efectuat popularea?
V-am dat un exemplu cu cele 200 kg retinute in 72 de ore,asta o stiu sigur,oamenii intrau innot si duceau firele/momeau(noaptea),si astia or mai fost acolo de cateva ori:-)
Visez la o balta de gen CATCH AND RELEASE,cu o taxa gen ca la Cetariu Livada de Bihor100-120 ron/72 ore,cu densitate de crap asemanatoare sau poate chiar mai mare,si pentru cei ce vor sa retina peste,n-au decat ,achitand contravaloarea lor(binenteles limitati la marime),dar..........pot sa visez in continoare,nu-i asa?:-)
Din pacate nu vad pe nimeni in stare in acest judet sa-mi implineasca visul(mie si altor cateva sute de pescari C&R din mures)
Din pacate nimeni nu realizeaza ca asta ar fi cea mai buna afacere......
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Sam Iul 02, 2011 1:35 am

Vali io cred ca te ambalezi degeaba, nu vezi ca "n-ai cu cine" Mad
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Mier Apr 10, 2013 11:27 am

Vesti bune si de la Valeni,se pare ca s-a populat.Maine revin cu amanunte cheers

Vali_ms

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Sam Apr 13, 2013 3:59 am

calinut a scris:
Vesti bune si de la Valeni,se pare ca s-a populat.Maine revin cu amanunte cheers
Ai uitat sa revi cu amanunte Very Happy
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Sam Apr 13, 2013 4:02 am

Vizitato a scris:
Balta se afla intre Saulia si Pogageaua;Tg mures-Band-Saulia-Valeni;Reghin-Raciu-Pogaceaua-Valeni;Zau de campie-Saulia-Valeni.Balta a fost populata in primavara cu circa 3 tone de crap,taxa e de 50lei 24h cu retinere a 5kg de peste.Se poate opta si pentru C&R.fir intins
Stie cineva sa existe o taxa de c&r la Valeni?
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Sam Apr 13, 2013 9:15 am

N-am uitat,dar nu am dat de om Very Happy .S-a populat cu 2 tone de crap intre 1-3kg,Taxa 30 ziua,20 noaptea,3 bete si 5kg de crap retinere.

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Valenii de campie   Astazi la 6:40 am

Sus In jos

Valenii de campie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Locuri de pescuit la crap-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog