Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Voivodeni,Toldan,Bala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Voivodeni,Toldan,Bala   Mar Sept 21, 2010 12:17 pm

Va rog sa postati pardidele de pescuit petrecute aici

calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Mar Sept 21, 2010 12:22 pm

Mar 21 Sept 2010 - 23:05
salut am uitat sa ma prezint ma numesc Szili am 26 de am si de ceva timp m-am bolnavit rau de pescuit la crap. e foarte super sa avem si noi mureseni un astfel de forum sa comunicam intre noi aventurile si experientele de pescuit la crap si nu numai. povestea cu Voivodenul a inceput sambata trecuta cand un prieten tot pescar ne-am hotarat sa mergem al Santioana pe acele balti ramase in urma excavarilor dar dupa doua ore de pescuit nu am prins absolut nimic am hotarat sa mai vizitam inca cateva balti sa vedem ce miscari sunt pe acele balti dar de la Toldal pana la Faragau nu a prins nimeni nimic. se pescuia si la toate speciile de pesti ce exista in acele balti dar nimeni nimic nu a prins in afara de cativa bibani la intoarcere de la Faragau am hotarat sa mergem la Voivodeni o balta de care ne-a povestit un coleg de munca si am zis mergem pana acolo sa vedem daca a prins cineva ceva. spre surpriza noastra acolo s-a prins un crap de vreo 3-4 kg atunci am hotarat sa ramanem si noi cateva ore dupa ce ne-am instalat la vreo ora am prins un crap de 2,5 kg la porumb cules de pe marginea drumului fara a momi cu ceva nada . in afara de crap a mai intrat a la pluta tot la porunb cativa carasi de 3-4 sute de grame. cam asta ar fii aventura da sambata. Fir intins.

gimi_mures

Reputatie : 4
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Mier Sept 22, 2010 10:34 am

Salut Szili, bine ai venit!

Reputatie : 9
Data de inscriere : 20/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Targu Mures

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Joi Sept 23, 2010 11:08 pm

Voivodeniul dupa parerea mea e o balta foarte interesanta de explorat. Din cate am inteles adaposteste si cateva exemplare mai "rasarite" care ar sari de 10kg, crap comun si amur. Are si zone bune, ferite in care crapul se poate adaposti si simti in siguranta care lipsesc de pe multe balti, cred ca asta e si motivul pt care mi se pare asa interesanta. In zilele in care patronul nu e (in timpul saptamanii) am inteles ca se poate planta si cu barca. Pacat de drumul pana acolo care e o peripetie in sine...
Sus In jos
Vali_ms

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Sam Feb 19, 2011 2:15 pm

Alex,am locuit 6 ani in Voivodeni,sunt exemplare dede 15-20 kg in balta(majoritatea fitofagi)cea mai mare problema e cu malul !Agrisul,paraul care alimenteaza balta aduce multe aluviuni,dezvoltarea puietului e imposibila(e plin de clean).
E o balta pe care craparii i-si pot demonstra adevarata valoare!
Propun sa facem un weekend in vara acolo!De detalii ma pot ocupa eu,il stiu pe patron.
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Mar Feb 22, 2011 3:02 am

ma rog........ii scriam lui Marius_C,sunt zapacit de cap zilele astea...............
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Mar Feb 22, 2011 5:17 am

Vali, da te rog mai multe detalii, ce suprafata are lacul , se pescuieste noaptea ??, cit ii taxa , sa inteleg ca are zona cu agatatura ?
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Mar Feb 22, 2011 5:36 am

Lacul are vreo 2,5-3 ha,agatatura e doar intr-un capat al lacului(stufaris)acolo sta domnul Crap primavara,e apa mai mica Very Happy ,in rest nu sunt probleme cu agatatura.
taxa era de 30 de lei cu retinere anul trecut/12 ore,la pescuitul de noapte caraie,nu lasa pe oricine,cu masina e acces doar pe un mal pe o portiune de aproximativ 50m,in rest ori e drum pe care circula regulat tractoare(acolo nu poti parca),ori e aratura.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Voivodeni,Toldan,Bala   Astazi la 10:50 pm

Sus In jos

Voivodeni,Toldan,Bala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Locuri de pescuit la crap-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit