Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Dumbravioara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
silviu_ms

Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Mar 24, 2011 8:05 am

e deschis? Laughing ..se incumeta cineva sambata?
Sus In jos
silviu_ms

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Mar 24, 2011 8:49 am

hai mah nu fiti timizi, facem pe din doua taxa Laughing ...cafeaua de dimineata o dau eu, caut partener si vreme buna sunny
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Mar 24, 2011 12:10 pm

baiu ii ca se anunta ploi in weekend
eu ma gindeam la o iesire pe zau asa de inceput de sezon
Sus In jos
marian

Reputatie : 4
Data de inscriere : 26/02/2011
Varsta : 31

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Vin Mar 25, 2011 8:48 am

cosmin a scris:
baiu ii ca se anunta ploi in weekend
eu ma gindeam la o iesire pe zau asa de inceput de sezon

si eu m-am gandit sa ies maine la salau.....tot pe zau cred ca ajung.......poate ne intalnim.....
Sus In jos
cosmin

Reputatie : 1
Data de inscriere : 04/02/2011
Varsta : 38
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Vin Mar 25, 2011 10:17 am

Marian ai PM
Sus In jos
marian

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Vin Mar 25, 2011 11:30 am

cosmin a scris:
Marian ai PM

ti-am raspuns pe PM
Sus In jos
valyONAIR

Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/05/2011
Varsta : 25
Localizare : Raciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Dum Mai 15, 2011 11:18 am

balta de langa sosea, aia cu insula are cam 100 m lungime si 30 maxim latime
balta a2 are 180 m lungime si 35 latime.
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Dum Mai 15, 2011 10:47 pm

Ceva informatii de anul acesta:taxa,capturi?

marian

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Lun Mai 16, 2011 7:01 am

calinut a scris:
Ceva informatii de anul acesta:taxa,capturi?

din cate am auzit e 25 ron pe balta din fata si 50 pe cea din spate.....cu optiunea de jumatate de zi la cea din fata
capturi am inteles ca au fost...chiar de la deschidere din aprilie
se poate retine peste doar contra cost
sper sa nu gresesc
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Lun Mai 16, 2011 11:28 am

Ok merci

kosashu

Data de inscriere : 19/09/2011
Localizare : Ungheni

MesajSubiect: Prima balta   Mier Sept 28, 2011 10:17 am

Un crapcean de 4 kg si cativa ciortani pe primul lac, luati exclusiv la buchet de viermisori. Inca inoata fericiti![img] [/img]

Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Dum Oct 09, 2011 6:50 am

Din pacate, ultima vizita pe balta din Dumbravioara, mi-a lasat un gust amar, si asta nu din cauza ca pestele nu a prea s-a lasat pacalit de bilele mele, ci din pricina lipsei de respect a celor care detin balta. Sa ma explic: Ma trezesc devreme, ajung la poarta complexului la ora 5.50 (primul) si constat ca programul s-a schimbat, balta deschizandu-se doar la ora 7. Dat fiind faptul ca eram client saptamanal, iar prietenul cu care eram a avut si cate 3 vizite pe saptamana la ei, si datorita faptului ca duminica anterioara am fost ultimii pe balta, asteptam sa ne spuna faptul ca isi modifica programul. Toate bune si frumoase, dar pana cand s-a hotarat tanti proprietareasa sa deschida poarta "raiului", s-au adunat vreo 6-7 masin, toate pline cu pescari la fel de nerabdatori. Evident ca pana am intrat si ne-am scos o parte din echipament, cativa baieti destepti au tulit-o catre balta, ocupandu-ne standurile pe care pescuiam de obicei cu cate un scaun pliant. Deci, ne-am multumit cu ce locuri ne-au mai ramas. Treaba romaneasca 100% Sad . Ceva va trebui sa se schimbe din atitudinea celor care administreaza balta ca sa ma mai prinda pe mine si prietenii mei la anu pe balta lor (din pacate). Cat despre peste, are balta.... (a doua). Cea mai mare captura a mea a fost de 12,8 kg, la bila tare de 20 + un pop-up mic, ambele squid octopus, iar vecinii au adus pe saltea un crap de 20 kg.
Sus In jos
Piciu

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mier Oct 12, 2011 11:10 am

kosashu a scris:
Din pacate, ultima vizita pe balta din Dumbravioara, mi-a lasat un gust amar, si asta nu din cauza ca pestele nu a prea s-a lasat pacalit de bilele mele, ci din pricina lipsei de respect a celor care detin balta. Sa ma explic: Ma trezesc devreme, ajung la poarta complexului la ora 5.50 (primul) si constat ca programul s-a schimbat, balta deschizandu-se doar la ora 7. Dat fiind faptul ca eram client saptamanal, iar prietenul cu care eram a avut si cate 3 vizite pe saptamana la ei, si datorita faptului ca duminica anterioara am fost ultimii pe balta, asteptam sa ne spuna faptul ca isi modifica programul. Toate bune si frumoase, dar pana cand s-a hotarat tanti proprietareasa sa deschida poarta "raiului", s-au adunat vreo 6-7 masin, toate pline cu pescari la fel de nerabdatori. Evident ca pana am intrat si ne-am scos o parte din echipament, cativa baieti destepti au tulit-o catre balta, ocupandu-ne standurile pe care pescuiam de obicei cu cate un scaun pliant. Deci, ne-am multumit cu ce locuri ne-au mai ramas. Treaba romaneasca 100% Sad . Ceva va trebui sa se schimbe din atitudinea celor care administreaza balta ca sa ma mai prinda pe mine si prietenii mei la anu pe balta lor (din pacate). Cat despre peste, are balta.... (a doua). Cea mai mare captura a mea a fost de 12,8 kg, la bila tare de 20 + un pop-up mic, ambele squid octopus, iar vecinii au adus pe saltea un crap de 20 kg.

ia sa vad si eu o poza cu crapul acela de 20 kg,sunt tare curios Very Happy de 3 ani pesti cu poza mai mare de 15,1 kg nu au fost in lac.Arata-mi si tu crapul de 12,8 kg Very Happy
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mar Oct 25, 2011 11:33 pm

AM o poza cu crapul mai mare pe care o postez. Mentionez ca nu am asistat la cantarire, asta au spus cei care l-au prins, niste baieti din Cluj, daca ei au spus o "pescareasca" , atunci sunt vinovat ca am transmis-o mai departe.... Am si un filmulet cu eliberarea animalului, daca doresti, ti-l trimit pe privat.
Apropos, daca bine am vazut, ieri cand am fost pe acolo, balta de la Dumbravioara este inchisa (nu mai avea program afisat si poarta era inchisa).

Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mier Oct 26, 2011 1:01 pm

kosashu a scris:
AM o poza cu crapul mai mare pe care o postez. Mentionez ca nu am asistat la cantarire, asta au spus cei care l-au prins, niste baieti din Cluj, daca ei au spus o "pescareasca" , atunci sunt vinovat ca am transmis-o mai departe.... Am si un filmulet cu eliberarea animalului, daca doresti, ti-l trimit pe privat.
Apropos, daca bine am vazut, ieri cand am fost pe acolo, balta de la Dumbravioara este inchisa (nu mai avea program afisat si poarta era inchisa)

Uita-te putin vezi daca seamana aceste 2 poze.Crapul avea 14,3 kg nu 20 Razz

Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mier Oct 26, 2011 9:31 pm

Piciule, zici ca-s frati Smile . Repet, eu nu am asistat la cantarire, doar la eliberare. Daca tu zici ca era de 14 k, asa o fi, nu te contrazic. Tu cand l-ai prins??? Anul asta? Sunt tare curios daca pestisorul s-a lasat prins de mai multe ori anul asta! Bafta!
Sus In jos
silviu_ms

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Oct 27, 2011 12:30 am

kosashu a scris:
Piciule, zici ca-s frati Smile . Repet, eu nu am asistat la cantarire, doar la eliberare. Daca tu zici ca era de 14 k, asa o fi, nu te contrazic. Tu cand l-ai prins??? Anul asta? Sunt tare curios daca pestisorul s-a lasat prins de mai multe ori anul asta! Bafta!
as fi suprins sa nu se fi prins acelasi peste de mai multe ori intr-un an...la cat de mare e balta ar fi intradevar surprinzator sa fi 2 pesti diferiti Laughing ......deh putem sa le dam nume ca sa i recunaostem Twisted Evil
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Oct 27, 2011 12:54 pm

kosashu a scris:

gemeni Laughing Laughing Laughing eu l-am prins in primavara,iar in 5 luni mai mult de 1 kg sigur nu a pus pe el.Pestele sigur a mai fost prins anul acesta,mai este un peste si mai mare in lac.Avea 15,1 kg anul trecut in primavara cand la prins fratemio iar pe parcursul anului l-au mai prins inca 2 prieteni de ai mei.Pestii mari cresc incet la Dumbravioara.Anul trecut in primavara am prins o salonta de 10 kg fix (fara sacul de cantarire) iar acuma in toamna am prins-o dinou si avea 10,5 kg (fara sacul de cantarire) .A pus pe ea 500g in 1 an jumate
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Oct 27, 2011 12:57 pm

silviu_ms a scris:
kosashu a scris:
as fi suprins sa nu se fi prins acelasi peste de mai multe ori intr-un an...la cat de mare e balta ar fi intradevar surprinzator sa fi 2 pesti diferiti Laughing ......deh putem sa le dam nume ca sa i recunaostem Twisted Evil

am vrut sa ii marchez cu o dunga albastra (am mai vazut pe alte lacuri ca se practica) dar nu stiu ce substanta ii Laughing la anul nu mai scapa nemarcati Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
silviu_ms

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Oct 27, 2011 9:36 pm

Laughing cum sa i marchezi mah cu albastru ca doar nu is vite lol! substanta aia albastra e doar banalul albastru de metil folosit si ca antiseptic nu trebuie marcati se pot identifica din poze dupa dispunerea solzilor, coada, gura etc asa ca e mai simplu sa faci cateva poze de calitate....poate prind pesti albastrii sa vezi ce iti fac Razz
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Joi Oct 27, 2011 9:39 pm

Sunt sigur ca piciu nu se referea la dezinfectant.... Razz
In alta ordine de idei, nu iese nimeni week-endul asta pe vre-o balta? Ma mananca tare sa ma duc si nu m-am hotarat inca unde!
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Vin Oct 28, 2011 3:44 am

silviu_ms a scris:
Laughing cum sa i marchezi mah cu albastru ca doar nu is vite lol! substanta aia albastra e doar banalul albastru de metil folosit si ca antiseptic nu trebuie marcati se pot identifica din poze dupa dispunerea solzilor, coada, gura etc asa ca e mai simplu sa faci cateva poze de calitate....poate prind pesti albastrii sa vezi ce iti fac Razz

Laughing Laughing Laughing Eu i-am dat cu antiseptic si tot nu au rămas semnati Laughing
Sus In jos
marian

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Vin Oct 28, 2011 2:09 pm

anul viitor pescuim la o noua specie........crap dungat albastru.....glumesc evident......numai bine.....
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mar Noi 15, 2011 11:01 am

Piciule, ai fost marti, cand mi-ai dat telefon? Ceva capturi?
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Mier Noi 23, 2011 1:04 am

kosashu a scris:
Piciule, ai fost marti, cand mi-ai dat telefon? Ceva capturi?

da,am luat un ciortan la 2,5 kg ( asa peste mic nu am luat niciodata pe Lacul 2 Smile) ) si un crap de 8 kg

(fratele meu)

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dumbravioara   Astazi la 6:35 am

Sus In jos

Dumbravioara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Locuri de pescuit la crap-

Creati un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro