Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Nada Carping Club

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
giani

Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/02/2011

MesajSubiect: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 12:50 pm

Bun gasit, dragi impatimiti ai pescuitului la crap.
Deschid acest topic pentru a afla parerea voastra despre aceasta nada, daca ati folosit-o sau daca vreti sa o folositi intrucat se pare ca incepand din acest sezon este disponibila si-n magazinele din Mures.
Sus In jos
alex_mures

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2010

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 12:58 pm

salut
cine le va comercializa?
Sus In jos
giani

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:03 pm

Pro Carping, francizorul pe judetele Mures, Cluj si Bistrita.
Sus In jos
giani

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:10 pm

Alex, esti interesat de nada CC ?
Sus In jos
alex_mures

Data de inscriere : 24/11/2010

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:15 pm

te referi ....la ce?
ca pescar sau pt. comercializare?
Sus In jos
giani

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:17 pm

Ca pescar te rog sa-mi spui parerea ta despre ea. Ai folosit-o sau o folosesti ?
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:44 pm

Eu unu nu am incercat-o inca,dar cred ca anul acesta v-oi pescui exclusiv cu ea.Sti cumva unde se va gasi in Mures?

giani

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Feb 23, 2011 1:52 pm

Nada v-a fii disponibila probabil dupa jumatate-a lunii martie, sper ca se vor gasii si magazine interesate s-o comercializeze, pentru a o procura mai usor. Nu pot sa dau nume de magazin ca nu stiu inca dar repet, sper sa fie.
Sus In jos
silviu_ms

Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Mar 04, 2011 10:52 am

Am folosit anul trecut prin septembrie pe o balta de mici dimensiuni intr-o partida de 48 ore, 3 kg solubile 2 kg tari, rezultate cam zero Very Happy..am schimbat rapid cu dynamite S&O ....in consecinta am reusit sa salvez cate ceva din partida Twisted Evil ...oricum am sa i mai acord o sansa intr-o partida anul asta dar intr-o alta locatie
am folosit bile ready solubile si tari Classic meet
Impresii; o bila cu o aroma puternica, persistenta, cu granulatie destul de mica, insuficient uscate ( le-am mai uscat inca 48 de ore ) altfel se rup cand le aruncati cu cobra Exclamation
Sus In jos
romi.bica

Data de inscriere : 05/03/2011

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Dum Mar 06, 2011 11:19 am

Eu nu am folosit aceasta nada niciodata
Cred ca anul acesta o voi pescui cu ea.
La experienta pe care o are Gabi si ceilalti care au contribuit la realizarea acestei nade ( cred ca printre ei se numara si Maimutoiul ) ar trebui sa fie o nada buna.
Sper sa revin cu un feedback pozitiv dupa ce o sa folosesc aceasta nada
Sus In jos
Vali_ms

Reputatie : 17
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 6:08 am

Sunt curios daca pana la urma cineva de pe forum a insistat cat de cat pe nada asta si cu ce rezultate.A trecut un an si jumatate de cand s-a inchis acest subiect si feedback-urile intarzie sa apara Cool
Sus In jos
Piciu

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 7:30 am

Vali_ms a scris:
Sunt curios daca pana la urma cineva de pe forum a insistat cat de cat pe nada asta si cu ce rezultate.A trecut un an si jumatate de cand s-a inchis acest subiect si feedback-urile intarzie sa apara Cool

cand am fost la Tancabesti mi-au spus cei din administratia lacurilor ca merg foarte bine acolo Smile inca nu le-am folosit niciodata
Sus In jos
kosashu

Data de inscriere : 19/09/2011
Localizare : Ungheni

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 7:57 am

Eu doar am rulat niste ble pe mix Carping Premium si s-au rulat super ok dar rezultate nu am prea avut cu ele. In sud sunt destul de laudate, la noi, din cate am mai vorbit cu unu si cu altul, nu prea.... Recent, la un concurs, un pescar mai in varsta si experimentat ii spunea unui altuia mai tanar: "singurul lucru bun care l-ai facut anul asta e ca ai trecut de pe Carping pe Dudi". Asa ca nu stiu ce sa zic.... Parca nu imi inspira incredere, desi as fi dispus sa le incerc!
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 10:09 am

kosashu a scris:
Eu doar am rulat niste ble pe mix Carping Premium si s-au rulat super ok dar rezultate nu am prea avut cu ele. In sud sunt destul de laudate, la noi, din cate am mai vorbit cu unu si cu altul, nu prea.... Recent, la un concurs, un pescar mai in varsta si experimentat ii spunea unui altuia mai tanar: "singurul lucru bun care l-ai facut anul asta e ca ai trecut de pe Carping pe Dudi". Asa ca nu stiu ce sa zic.... Parca nu imi inspira incredere, desi as fi dispus sa le incerc!

banuiesc ca pescarul era din Cluj Razz
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 10:22 am

Laughing
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 10:27 am

Piciu a scris:
kosashu a scris:

Din judet, da, da nu stiu daca are importanta, chiar nu era partinitor, era realist! Consider ca bilele lui Dudi sunt niste bile foarte bune, dar si asa, nu isi justifica pretul foarte mare! Si din pacate, mai sunt cativa producatori mai mici de nada care s-au luat dupa el (si ma refer aici la preturi, nu neaparat la calitatea bilelor)
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Mier Oct 24, 2012 10:33 am

kosashu a scris:
Piciu a scris:
kosashu a scris:

Din judet, da, da nu stiu daca are importanta, chiar nu era partinitor, era realist! Consider ca bilele lui Dudi sunt niste bile foarte bune, dar si asa, nu isi justifica pretul foarte mare! Si din pacate, mai sunt cativa producatori mai mici de nada care s-au luat dupa el (si ma refer aici la preturi, nu neaparat la calitatea bilelor)
Mare dreptate ai!
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Joi Oct 25, 2012 7:01 am

E un lucru bun ca tot mai multi pescari romani incep sa produca si sa comercializeze nada pentru noi,ce nu mi se pare ok e faptul ca merge respectivul pescar(producator) pe doua,trei balti burdusite de peste,si bineinteles ca are rezultate,prinde un numar de bucati dintre care nu siu cate sant peste 10kg si gata "nada mea e cea mai buna,cea mai naturala si trendul mai nou:prinzatoare pe ape reci".

Piciu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 4:09 am

calinut a scris:
E un lucru bun ca tot mai multi pescari romani incep sa produca si sa comercializeze nada pentru noi,ce nu mi se pare ok e faptul ca merge respectivul pescar(producator) pe doua,trei balti burdusite de peste,si bineinteles ca are rezultate,prinde un numar de bucati dintre care nu siu cate sant peste 10kg si gata "nada mea e cea mai buna,cea mai naturala si trendul mai nou:prinzatoare pe ape reci".

Corect Smile))) părerea mea este ca într-o partida de pescuit contează mai mult cantitatea si locul de pescuit,binenteles bilele sa fie cât de cât bune

Sa va povestesc o întâmplare care am pătit-o eu la Ohat in luna Mai.Am ajuns la Ohat si mă întâlnesc cu încă 3 pescari de la Cluj (au venit toți împreuna).Ei au pescuit toți 3 cu bile de la Dudi si cu 9 lansete iar eu cu bile home made care mi-au ieșit 1 kg la 20 - 30 lei si foloseam 4 lansete.Am prins mai bine decât toți cei 3 pescari la un loc,si la cantitate si la captura.Eu am nadit atunci cu 7 kg iar clujenii cred ca mai mult ca mine Razz
Acuma va întreb pe toți cum sa putut realiza asa ceva? Bilele mele de 20-30 lei (acuma nu mai folosesc reteta aia Smile)) ) erau mai bune ca bilele lui Dudi de 75 lei kg? Smile
Sus In jos
Vali_ms

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 4:15 am

Poti avea orice fel de bile daca nu stii sa le folosesti!
Sus In jos
kosashu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 4:32 am

Vali_ms a scris:
Corect!!!!
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 5:44 am

Vali_ms a scris:

credema ca stiau baietii sa le foloseasca,sa nu mai zic ca au venit cu un Mercedes GLK,remorca,scule de sute de milioane Smile captura lor a fost de 11 kg,a mea de 12,5 iar la cantitate ei au prins cate 5-6 pesti fiecare

Ultima editare efectuata de catre Piciu in Vin Oct 26, 2012 5:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 5:44 am

Eu zic ca am facut bile mai bune,nu? Smile))))))))) ca doar am prins cat toti 3 la un loc
Sus In jos
silviu_ms

Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 5:58 am

mah da bilele mele de la ohat nu au fost bune la 10 kg? Razz
ce sa mai zi ca merg si la ten Smile)
Sus In jos
Piciu

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Vin Oct 26, 2012 6:06 am

silviu_ms a scris:
mah da bilele mele de la ohat nu au fost bune la 10 kg? Razz
ce sa mai zi ca merg si la ten Smile)

hahaha Smile))))) suuuuper bune Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nada Carping Club   Astazi la 6:38 am

Sus In jos

Nada Carping Club

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Pescuit la crap :: Nade si momeli-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit