Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Lacul de la cipau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Horatiuv

Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/05/2011

MesajSubiect: Lacul de la cipau    Mar Mai 24, 2011 9:34 am

Salutare, am o rugaminte mare , daca stiti in ce conditzii se poate pescui pe aceasta balta.Daca atzi fost la pescuit acolo. Multumesc
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Sam Mai 28, 2011 10:13 am

Cel de pe stanga cum mergi spre Iernut nu se poate pescui de multi ani

Horatiuv

Data de inscriere : 11/05/2011

MesajSubiect: completari   Dum Iul 31, 2011 6:04 pm

balta de pe partea dreapta cum mergi spre ludus inainte de intrarea in iernut. Taxa e de 30 de lei pe zi si 25 de lei pe noapte , pescuiesti cu cate bete vrei , ai dreptul la 4 kg de peste din cel prins , dar balta e sub orice critica , plina de agataturi , personal altceva in afara de regina baltii nu am prins nimic.
Sus In jos
Piciu

Reputatie : 6
Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Mier Aug 03, 2011 4:52 am

Horatiuv a scris:
Salutare, am o rugaminte mare , daca stiti in ce conditzii se poate pescui pe aceasta balta.Daca atzi fost la pescuit acolo. Multumesc

am fost cam de 1 luna pe acest lac împreuna cu un prieten.Ai voie cu 3 lansete la fund + 1 la pluta.Rezultate groaznice...la 6 lansete la fund + 2 la pluta am reuşit sa prindem un ciortan de 2 kg plus încă un drill la un crap de 4-5 kg care sa băgat pe sub un copac care era la mal.Am stat ca prostii 15 ore si am avut 2 trasaturi.Eram 15 pescari care nu prindeam nimic.Oricum dacă agheți un crap numa din noroc îl scoti afara la câte agataturi sunt pe margine,copaci taiati pe jumate,crengi,buturugi,etc
Sus In jos
danypescarul

Data de inscriere : 17/08/2011

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Mier Aug 17, 2011 10:59 am

Am fost pe balta din cipau si pt 30 de lei am pus 3 bete si am pescuit o zi. Am prins 6 bucati de crap intre 1.4 - 5 kg. Am inchiriat o casuta de camping forte cocheta(30 ron/noapte), am ramas surprins ca am gasit apa minerala si cafea pe masa. Exista frigidere, apa curenta si o instalatie nocturna bine pusa la punct.
Te rog sa te prezinti in topicul Prezentare.Merci de intelegere.Edit Calinut
Sus In jos
silviu_ms

Data de inscriere : 04/03/2011
Varsta : 32
Localizare : tg-mures

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Vin Aug 19, 2011 10:58 pm

"calinut"]Cel de pe stanga cum mergi spre Iernut nu se poate pescui de multi an
calinut a scris:
eu am pescuit acum 2 ani de vreo 3-4 ori cu multe interventii partide de doar 8-10 ore, densitatea de peste cred ca e mult peste doripesco.....crapi la 5 -8 kg la match 10-12 bucati per partida ...si asta fara nici o nadire Laughing ...mie frica sa ma gandesc ce cantitati s-ar prinde laun concurs de 4 zile cu nadire masiva Shocked ......mai incerc anul asta prin septembrie sau octombrie sa fac o iesire si eventual niste poze
Sus In jos
Piciu

Data de inscriere : 03/08/2011
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Joi Aug 25, 2011 6:16 am

silviu_ms a scris:
"calinut"]Cel de pe stanga cum mergi spre Iernut nu se poate pescui de multi an
calinut a scris:
eu am pescuit acum 2 ani de vreo 3-4 ori cu multe interventii partide de doar 8-10 ore, densitatea de peste cred ca e mult peste doripesco.....crapi la 5 -8 kg la match 10-12 bucati per partida ...si asta fara nici o nadire Laughing ...mie frica sa ma gandesc ce cantitati s-ar prinde laun concurs de 4 zile cu nadire masiva Shocked ......mai incerc anul asta prin septembrie sau octombrie sa fac o iesire si eventual niste poze

am aflat ca din acel lac se populeaza alte lacuri.Deci sigur este peste foarte mult.Am avut ocazia sa prind crapi comun de 2-7 kg cu populare din Cipau si pot spune ca pestii sunt ca si cei din Delta Dunarii,au un colorit superb si sunt lungi.Păcat ca nu se poate pescuii pe lacul de la Cipau Sad

ps : Silviu dacă mai poţi sa rezolvi vreo partida acolo as fii dornic sa vin si eu,plătesc oricât Razz sa prindem nişte dulapi Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lacul de la cipau    Astazi la 10:50 pm

Sus In jos

Lacul de la cipau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Locuri si competitii de pescuit la crap :: Locuri de pescuit la crap-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit