Pescuit Mures-Crapulmuresean

pescuit pentru mureseni si nu numai

Acasaportal*CalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Salutare prieteni pescari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
paulmyhost

Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/05/2011

MesajSubiect: Salutare prieteni pescari   Joi Mai 26, 2011 3:58 am

Ma numes Paul am 26 de ani si pescuiesc atat la crap cat si pe mures la feeder si stiuca. Ma bucur ca avem un forum unde putem socializa Smile Ca balta preferata e cea de la SantIoan din Bihor, merg de cateva ori pe an e C&R , cu toate ca e departe am avut cele mai mari satisfactii. In 12 ore am prins 45 de crapi intre 4-9 kg. Ar fi frumos ca si in judetul nostru sa avem o asemenea balta unde sa fie o taxa modica (15 lei in care am avut si 3 mici inclusi) si sa fie strict C&R, eventual sa ai posibilitatea sa cumperi 1 peste.

Va salut cu respect!
Sus In jos
RusuFlorin

Data de inscriere : 09/04/2011
Varsta : 24
Localizare : Tg Mures

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Joi Mai 26, 2011 8:21 am

Bine ai venit paul (apropo cu taxa 15 Ron este la sancrai langa primarie 2 balti una langa alta una C&R este mult rapitor crap 1-9 kg ! in ambele balti ... cealata balta 25 Ron 2,5 kg poti duce !! acasa Fir Intins!
Sus In jos
paulmyhost

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Joi Mai 26, 2011 9:39 pm

RusuFlorin a scris:
Bine ai venit paul (apropo cu taxa 15 Ron este la sancrai langa primarie 2 balti una langa alta una C&R este mult rapitor crap 1-9 kg ! in ambele balti ... cealata balta 25 Ron 2,5 kg poti duce !! acasa Fir Intins!

Merci Flori, am mai fost pe acolo este cteno mare, am scos cativa...dar prefer lacurile putin mai mari unde e mai mult de lucru Smile
La Santioana aici in MS sunt cateva lacuri. Ce stiti de ele? Din cate am inteles sunt cateva cu taxa si cateva salbatice. Pe cele salbatice oare sunt crapi? As face o iesire sambata sa vedem daca scot un mustacios Smile
Sus In jos
RusuFlorin

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Vin Mai 27, 2011 1:18 am

Paul lacurile salbatice de la santiuana este si crap am un vecin care a si prins ! dar mai mult rapitori sunt !! Very Happy incercare moarte nare ! Laughing
Sus In jos
paulmyhost

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Vin Mai 27, 2011 2:05 am

RusuFlorin a scris:
Paul lacurile salbatice de la santiuana este si crap am un vecin care a si prins ! dar mai mult rapitori sunt !! Very Happy incercare moarte nare ! Laughing

Mercii Cool cred ca sambata sunt prezent Smile Daca nu sunt deja exagerat cu intrebarile, poti sa-mi recomanzi sau sa-mi explici putin pe care balta ar merita sa incerc Wink Sa stiu macar ca este peste in ele.
Sus In jos
RusuFlorin

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Vin Mai 27, 2011 11:08 am

Nush cum sati explic ..... daca sti cum vi spre Moresti ! in dreapta ajungi la lancuri de la santiuana chear primu de sub deal ! sunt ceva pesti .. restu nu prea cred ca mai sunt pentru ca dupa cate am mai auzit a bagat plasa ! si restu cu plata !
Sus In jos
calinut
Admin
Admin

Reputatie : 2
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 36
Localizare : tg mures

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Sam Mai 28, 2011 10:11 am

Bine ai venit si sedere placuta

gizmo13

Data de inscriere : 11/08/2011

MesajSubiect: baltile de santioana   Joi Aug 11, 2011 10:52 pm

salut,si eu sunt din mures...de cativa ani frecventez baltile din santioana...
pe ultima balta,de catre moresti,cea de langa padure,are stiuca ft mare..si carasi frumosi.insa e destul de aglomerata,si se prinde doar pui de stiuca...eu am prins noaptea exemplare mai "mari" .cel mai mare prins de mine,era una de 4.1 kg...cu un caras de 200-250 grame.asta se intampla noaptea.
insa am vazut si stiuca de 9 kg prinsa tot pe balta aceea,cu un wobbler.
mai in fata,pe la primele balti,sunt de 3 stalpi mari de inalta tensiune,acolo a fost candva cu plata,dar este salbatica acuma,este mult crap acolo.
anul acesta am vazut cand sa scos crap de 9.7 kg,prins la porumb,la pluta.
am fost martor si la cantarire.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Salutare prieteni pescari   Astazi la 6:39 am

Sus In jos

Salutare prieteni pescari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit Mures-Crapulmuresean :: Prezentare-

creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog